Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Pravidla pro 2 hráče Tisk
Čtvrtek, 18 Listopad 2010 17:29 | Napsal: srab

PŘÍPRAVA A CÍL HRY

Hráči si vyberou 2 postavy, střídavě každý jednu. Poté vyloží vybrané postavy před sebe, s obvyklým počtem životů, jednu vedle druhé, v tu samou chvíli. Každý hráč vybere jednu postavu, která bude "vystavená" a druhá bude "skrytá",a začíná s takovým počtem životů, jaký je uveden na "vystavené" postavě.

Cílem hry je zabít obě protivníkovy postavy. Hra probíhá jako obvykle s vyjímkou následujících změn.

HRA

S ohledem na vzdálenost mezi hráči, je hra hrána jako kdyby hráli 4 hráči, jedna za každou postavu.
Na začátku každého tahu, po líznutí na karty Vězení nebo Dynamit a před jakoukoliv další akcí, si hráč který je na tahu vybere mezi svými postavami, jedna bude "vystavená" a druhá "skrytá": vysune maličko zvolenou postavu oproti té druhé.
Není možno "vystavit" postavu, která je ve vězení.
Během i mimo svůj tah, má hráč všechny schopnosti jeho "vystavené" postavy, a žádné schopnosti jeho "skryté" postavy.Avšak jeli "skrytá" postava terčem karet jako (BANG!, Indiáni!, Duel ..) přebírá hráč dočasně schopnosti jeho "skryté" postavy(ztrácí schopnosti jeho "vystavené" postavy), ale jenom na dobu potřebnou k odpovědi na tyto karty(uveď me příklad).

Karty, které potřebují cíl, mohou být nasměrovány na jakoukoliv postavu, za předpokladu,že je to dle pravidel (tj. k zahrání BANG! karty musí být postava na dostřel).

Modré karty můžou být zahrány na jednu postavu, volba je na hráči.
Když hráč oznámí konec jeho tahu, musí zahodit z ruky jakékoliv karty, přesahující počet stávajících životů jeho "vystavené" postavy.
Když je postava zabita, hráč hraje dále s jeho "skrytou" postavou, která se samozřejmě stane "vystavenou".

VYSVĚTLENÍ KARET

Pivo : může být zahráno jen na Vaši "vystavenou" postavu.

Hokynářství : otočte tolik karet z balíčku, kolik žije postav.Oba hráči si střídavě vybírají jednu z nich(jestliže má jeden hráč pouze jednu postavu, druhý si vybírá dvě).
Indiáni a Kulomet :obě Vaše postavy jsou v bezpečí, když hrajete tyto karty, ačkoliv postihnou obě protivníkovi postavy.

Poznámka : hra bude normálně velmi rychlá a přímá. Toto je záměrně těžký příklad.

Příklad : Hráč s jednou kartou "vedle" v ruce má "vystavenou" Suzy Lafaytte a "skrytou" Calamity Janet . Jeho protivník zahraje Indiani!. Suzy Lafayette, musí první podle směru hodin reagovat : musí si ubrat život(má pouze kartu Vedle). Poté přišel čas Calamity Janet, ale ona může použít kartu Vedle jako BANG!, protože hráč dočasně přebírá její schopnost. Poté znovu nabyde schopností Suzy Lafayette, a líže si tedy kartu z balíčku, protože nemá žádnou kartu v ruce.

POZNÁMKA TVŮRCE

Hra je obvykle velmi rychlá, okolo 10-15 minut na hru. Hra postrádá mechanismus rolí, ale přidává na výběru Vámi celkově zvolené strategie ovládaní postav. Na prví pohled silně vypadající pár Willy the Kid a Srab the Killer nebude fungovat dobře, poněvadž jsou obě útočné a obě potřebují být "vystaveny" k dokázání jejich síly. Je lepší si raději vybrat útočnou postavu do páru s velmi obranou nebo všestrannou postavou. Podle mé zkušeností neexistuje pár lepší než ostatní. Zkuste ruzné kombinace a uvidíte jak budou fungovat proti různým párům