Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Dodge City Tisk
Pondělí, 15 Listopad 2010 16:16 | Napsal: srab

64 KARET TŘÍ TYPŮ:

  • 8 karet rolí (šerif, 2x renegát, 2x pomocník, 3x bandita)
  • 15 karet postav
  • 40 herních karet
  • 1 přehled pravidel

15 KARET POSTAV S KULKAMI NA ZADNÍ STRANĚ

Apache Kid (3 životy) : Nemají na něho vliv kárové karty zahrané jinými hráči. Během Duelu tato schopnost nefunguje.

Belle Star (4 životy) : V jejím kole nemají žádný efekt všechny karty, které mají ostatní hráči před sebou ve hře. Toto platí pro karty s modrým i zeleným okrajem.

Bill Noface (4 životy) : Ve svém kole si ve fázi 1 dobírá jednu kartu plus jednu kartu za každé aktuální zranění (ztracený život). Takže pokud má plný počet životů, dobírá si 1 kartu; má-li o život méně, dobírá si 2 karty; má-li o dva životy méně, dobírá si 3 karty atd.

Chuck Wengam (4 životy) : Ve svém kole se může rozhodnout ztratit 1 život a dobrat si 2 karty. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo, ale nemůže takto přijít o svůj poslední život.

Doc Holyday (4 životy) : Jednou za své kolo se může rozhodnout vyřadit dvě karty ze své ruky, a tím použít efekt BANG! na hráče v dosahu své zbraně. Tato schopnost se nepočítá do limitu zahraných karet BANG! za kolo. Aby tímto způsobem zasáhl Apache Kida, musí být alespoň jedna z těchto karet jiná než kárová.

Elena Fuente (3 životy) : Může použít jakoukoli kartu ze své ruky jako Vedle.

Greg Digger(4 životy) : Kdykoli je jiná postava eliminována, obnoví si 2 životy. Stejně jako obvykle nemůže jejich počet překročit maximální množství.

Herb Hunter (4 životy) : Kdykoli je jiná postava eliminována, dobírá si 2 karty z knihovny. Pokud tedy sám zabije Psance, dobírá si 5 karet.

José Delgado (4 životy) : Ve svém kole může vyřadit jednu svou kartu s modrým okrajem ve hře a dobrat si 2 karty z knihovny. Tuto schopnost může použít vícekrát za kolo.

Molly Stark (4 životy) : Vždy, když mimo své kolo zahraje nebo dobrovolně vyřadí kartu Vedle, Pivo nebo BANG!, dobírá si 1 kartu z knihovny. Pokud vyřadí karty BANG! během Duelu, nemůže si za ně vzít náhradu, dokud Duel neskončí. Karty, k jejichž vyřazení je donucena kartami jako Cat Balou, Rvačka nebo Kankán, se nepovažují za dobrovolně vyřazené!

Pat Brennan (4 životy) : Ve svém kole se může ve fázi 1 rozhodnout dobrat obvyklé 2 karty z knihovny nebo si místo nich vzít jednu (a pouze jednu) kartu ze hry a přidat si ji do ruky. Tato karta může ležet před jakýmkoli hráčem a může mít modrý i zelený okraj.

Pixie Pete (3 životy) : Ve svém kole si ve fázi 1 dobírá 4 karty místo 2.

Sean Mallory (3 životy) : Ve svém kole nemusí ve fázi 3 odhazovat žádné karty, pokud jich má více než aktuálních životů. Může mít v ruce libovolný počet karet.

Tequila Joe (4 životy) : Kdykoli zahraje kartu Pivo, obnovuje si 2 životy místo 1. Podobnými kartami typu Salón, Tequila nebo Kantýna si obnoví pouze 1 život.

Vera Custer (3 životy) : Na začátku svého kola, než si dobere ve fázi 1 karty, si vybere jednu postavu, která je stále ve hře. Do začátku svého příštího kola má stejné schopnosti jako tato postava.

40 HERNÍCH KARET

Dodge - Tato karta má stejný efekt jako karta Vedle, ale hráč si líže ještě jednu z balíčku.

Úder - Tato karta má stejný efekt jako karta BANG!, ale na vzdálenost 1. Tato karta se nepočítá jako BANG!.

Springfield - Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Springfield a současně vyřazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, který se stává cílem útoku s efektem BANG!.

Rvačka - Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Rvačka , vyřazuje další kartu podle své volby ze své ruky, navíc ke kartě Rvačka. Jakmile to udělá, donutí efekt karty Rvačka všechny ostatní hráče, aby každý z nich vyřadil jednu karu z ruky nebo ze hry, podle výběru hráče, jenž zahrál kartu Rvačka (u každého hráče se může rozhodnout individuálně).

Rag Time - Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Rag Time a současně vyřazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, kterému vezme jednu kartu ze hry či z ruky a ponechá si ji.

Tequila - Hráč, který je právě na tahu, zahrává kartu Tequila a současně vyřazuje další kartu. Vybere si jednoho hráče, který si obnoví jeden život (může dokonce vybrat i sám sebe).

Úkryt - Hráč, který má ve hře kartu Úkryt, je viděn ostatními hráči na vzdálenost o 1 vyšší. On však ostatní hráče vidí stále na normální vzdálenost.

Silver - Hráč, který má ve hře kartu Silver, vidí ostatní hráče na vzdálenost o 1 menší. Ostatní hráči ho však stále vidí na normální vzdálenost.

Sombréro - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Sombrero. Počínaje předáním hry dalšímu hráči, ji může vyřadit a získat efekt Vedle.

Železná košile - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Železná košile. Počínaje předáním hry dalšímu hráči, ji může vyřadit a získat efekt Vedle.

Gallon Hat - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Gallon Hat. Počínaje předáním hry dalšímu hráči, ji může vyřadit a získat efekt Vedle.

Bible - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Bible. Počínaje předáním hry dalšímu hráči, ji může vyřadit a získat efekt Vedle a poté si líznout kartu z balíčku.

Kantýna - Hráč mající vyloženou tuto kartu již jedno celé kolo, je oprávněn si při svém tahu přidat jeden život. Tuto kartu poté odhodí na pakl. Pokud ztratící svůj poslední život, není možné použít tuto kartu ani Saloon,Whisky či Tequila.

Nůž- Tato karta opravňuje hráče, který ji má vyloženou, k útoku ve stylu BANG!, ale pouze na vzdálenost 1. Samozřejmě při dodržení základních pravidel pro zelené karty.

Derringer - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Derringer. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a tak zahrát efekt BANG! na hráče ve vzdálenosti 1 a zároveň si dobrat kartu z balíčku.

Howitzer - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Howitzer. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a tak zahrát efekt BANG! na všechny hráče v jakékoliv vzdálenosti.

PepperBox - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu PepperBox. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a tak zahrát efekt BANG! na hráče ve vzdálenosti na kterou sám vidí.

Buffalobijka - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Buffalobijka. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a tak zahrát efekt BANG! na hráče v jakékoliv vzdálenosti.

Kankán - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Kankán. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a zahodit jakémukoliv hráči kartu z ruky či ze stolu.

Conestoga - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Conestoga. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a vzít jakémukoliv hráči kartu z ruky či ze stolu a ponechat si ji.

Pony Express - Hráč, který je právě na tahu, před sebe vykládá kartu Pony Express. Za předpokladu, že má tuto kartu stále před sebou, ji může v jednom ze svých následujících kol vyřadit, a líznout si 3 karty z balíčku.