Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)
Fistful Tisk
Pondělí, 15 Listopad 2010 15:11 | Napsal: srab

Obal BANG! Fistful

Hrst karet navíc

Postav se ostatním nemilosrdným pistolníkům s neočekávanými událostmi a stáleseměnícími pravidly. Více karet znamená více zábavy na Divokém západě!

Je tu další rozšíření legendární hry BANG!, na kterém se podíleli hráči z celého světa svými návrhy. Mezi jedním z vítězných z patnácti návrhů najdete i nápad Čecha Jana Blatného.

Autoři vybraných návrhů: Antoine Bauza, Francesco Berardi, Jan Blatný, Francesco Cognetti, Rossel Comeau, Simon Davies, Fiammetta Filzi, Tom McEnroe V, Kirsten Roelleke, Jesùs Torres Castro, Marco Varisco, Yo Woo-Jik


Pravidla (PDF) | Často kladené otázky | Karty | Koupit (CZ) | Kúpiť (SK)OBSAH

  • 15 karet Fistful;
  • 2 bonusové karty Pravého poledne: Nová identita, Želízka;
  • 3 bonusové postavy: Uncle Will, Johny Kisch, Claus „The Saint“;
  • pravidla.

Šerif zamíchá karty z rozšíření Fistful odděleně od ostatních herních karet, položí je licem dolů a nahoru položí kartu Fistful. Následně otočí celý balíček rozšiřujících karet lícem nahoru (takže karta Fistful je vespodu) a položí jej vedle sebe.

Pravidla zůstávají stejná jako v základní hře BANG!, avšak s následujícími úpravami:


PRŮBEH HRY

Počinaje druhým kolem vezme šerif na počátku jeho tahu horní kartu z balíčku rozšiřujících karet, přečte nahlas její text a umístí ji doprostřed stolu, Efekt této karty platí po celou dobu trvání kola — do doby, než je na začátku dalšího kola překryta další rozšiřující kartou.

Poznámka: „Na začátku tahu“ znamená, že efekt karty začíná platit před jakoukoli jinou akcí.

Efekt karty Fistful platí až do konce hry.

Rozšíření Pravé poledne a Fistful můžou být hrány taky dohromady: Šerif dá stranou karty Pravé poledne a Fistful, zamíchá ostatní karty z rozšíření dohromady lícem dolů a náhodně vytáhne dvanáct z nich (víc, pokud chcete hrát delší hru). Pak náhodně vybere jednu z odložených karet a položí ji na vršek balíčku. Nakonec balíček obrátí lícem nahoru a položí jej vedle sebe.


EFEKTY JEDNOTLIVÝCH KARET BALÍČKU FISTFUL

Plná ruka karet (A Fistful of Cards)
Na začátku svého kola, jsi cílem tolika útoků, kolik máš v ruce karet.

Opuštěný důl (Abandoned Mine)
V první fázi svého tahu, si musíš lízat z odhazovacího balíčku, jestliže je to možné. Jestliže ano, potom celý svuj tah odhazuješ karty na lízací balíček lícem dolu.

Léčka (Ambush)
Vzdálenost mezi kterýmikoliv dvěma hráči je 1. Tato může být upravena kartami ve hře (Mustang, Appalosa, Silver, Skrýš).

Pokrevní bratři (Blood Brothers)
Na začátku svého tahu, si můžes ubrat život(né však poslední!) a dát jeden život jakémukoliv hráči.

Mrtvý muž (Dead Man)
Ve svém tahu, jestliže jsi byl první vyřazený hráč, přicházíš zpět do hry s 2ma životy a 2ma kartamy. Hrajěš dokud nejsi znova zabit.

Tvrdý likér (Hard Liquor)
Můžeš přeskočit fázi 1 svého tahu, a přidat si život.

Laso (Lasso)
Karty vyložené před hráči, nemají žádný efekt a to celé kolo.

Právo západu (Law of the West)
Při fázi jedna svého tahu, musíš ukázat druhou kartu co lížeš. Jestliže je to možné, musí být tato karta zahrána tentýž tah.

Kaktus (Peyote)
Místo lízání karet ve fázi 1, musíš hádat zdali je karta na balíčku červená nebo černá. Poté lížeš a ukážeš ji, jestliže jsi uhádl, necháš si ji. Opakuj dokud se poprvé nespleteš v barvě karty. Poté přikroč k fázi 2 svého tahu.

Ranč (Ranch)
Na konci fáze 2 svého tahu, můžeš jakýkolik počet karet z ruky odhodit a potom si líznout ten samý počet karet z lízacího balíčku, to celé pouze jednou. Poté pokračuješ 3 fází svého tahu.

Odražená rána (Ricochet)
Když jsi na tahu, můžeš vyložit kartu BANG! před jakoukoliv vyloženou, tebou dosažitelnou, protihráčovu kartu. Každa tato karta je odhozena, jestliže její majitel nezahraje kartu VEDLE!. Můžeš opakovat dokud máš BANG!.

Ruská ruleta (Russian Roulette)
Když přijde na řadu Ruská ruleta, počínaje šerifem, zahodí každý hráč kartu VEDLE!, dokud jeden hráč nezahodí. Tento hráč ztrácí 2 životy a ruleta končí.

Odstřelovač (Sniper) -
Během svého tahu můžeš odhodit 2 karty BANG! dohromady a zamířit na hráče. To se počítá jako BANG!, ale může být zrušen pouze 2ma kartamy VEDLE!.

Soudce (The Judge)
Celé kolo, nemůžeš hrát kraty vyložené před sebou ani ostaními hráči.

Odplata (Vendetta)
Na konci svého tahu LOSUJEŠ. Obrátiš jednu kartu na pakl, když je karta srdcová, hraješ další tah(ale již znovu NELOSUJEŠ).


Autor hry: Emiliano Sciarra Ilustrace: eriadan Design: Stefano De Fazi

BANG!® A Fistful of Cards
Copyright © MMV daVinci Editrice S.r.l., Via T.Tittoni 3, I-06131 Perugia, Itálie. Všechna práva vyhrazena

Výrobce a distributor pro ČR:
ALBI Česká republika a. s., Thámova 13, 186 00 Praha 8